۶ فروردین امسال تجاوز عربستان به مردم یمن یک ساله شد تجاوزی که صدای حامیان غربی عربستان را نیز درآورده و سازمان عفو بین الملل آن را وحشیانه ترین حملات بعد از جنگ دوم جهانی قلمداد کرده .

4545

به گزارش آوینی نیوز : در این میان سیاست های رسانه های بیگانه غربی در منعکس نمودن واقعیات این حملات بسیار مزورانه تر از حمایت های علنی این کشور ها از ائتلاف عربی در حمله به مردم یمن است . تا جایی که این رسانه ها از انعکاس کشتار های عربستان و حامیانشان تنها به اشاراتی محدود از این جنگ اکتفا نمودند و گاها کشتار های حملات هوایی عربستان را به نام شیعیان این کشور تمام می کردند.

بی بی سی یکی از رسانه هایی است که در صحنه جنگ های نیابتی نقش بسیار ارزنده ای را برای قوای نظامی کشور مطبوع خود و همپیمانانش ایفا می کند.

در حال حاضر هیچ کس نمی تواند قدرت رسانه ها را در آماده سازی افکار عمومی برای شروع اقدامات نظامی بر علیه کشور های هدف را انکار نماید.بی بی سی و شبکه های متعلق به آن در سال های اخیر برنامه ریزی های گسترده ای را برای جنگ روانی در هنگام عملیات های نظامی تدارک دیده اند.

نمونه ای از این گونه فضا سازی ها را در چند روز اخیر می توان در بی بی سی فارسی مشاهده نمود. البته قبل از آن باید گفت که این سیاست ها و نحوه انعکاس آن در شورای سیاست گذاری بی بی سی جهانی اتخاذ می شود و بی بی سی فارسی تنها عامل دست بسته ای است که باید این سیاست ها را اجرا نماید.

در چند روز اخیر اخباری در رسانه های جهان مبنی بر حمله موشکی به ناوچه آمریکایی در آب های یمن منتشر شده است. بی بی سی فارسی می نویسد:”یک ناوشکن آمریکایی یکشنبه شب در دریای سرخ مورد حمله موشکی از یمن قرار گرفته اما به آن خسارتی وارد نیامده است.بنا به گزارش‌ها موشک‌ها از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها شلیک شده‌اند.”

2016-10-16_15-32-53

بی بی سی یک روز بعد نوشت :”برای دومین بار در هفته جاری یک کشتی جنگی‌ آمریکایی در دریای سرخ و در نزدیکی سواحل یمن مورد حمله موشکی قرار گرفت.”

2016-10-16_15-34-13

رسانه متعلق به دولت اینگلیس که وظیفه دروغ سازی بر علیه شیعیان حوثی را دارد دست از دروغ گویی خود نکشید و یک بار دیگر این اخبار را منتشر کردو گفت سومین حمله نیز در روز های گذشته به سمت ناو های آمریکا در دریای یمن صورت گرفته است.

2016-10-16_15-47-19

اما این اخبار هم چنان که منتشر میشد به صورت مداوم از طرف حوثی ها تکذیب می شد و رهبران حوثی از توطئه آمریکایی ها می گفتند که می خواهند این موشک پراکنی های دروغین را بهانه ای برای حمله به یمن قرار دهند .جالب این که آمریکایی ها اعلام می کردند که هیچ یک از موشک ها به ناو ها برخورد نمی کند و تنها به آبهای اطراف ناو شکن ها برخورد می کند این درحالی است که هفته گذشته یک ناو اماراتی از نوع آمریکایی اش در همین منطقه توسط حوثی ها منهدم شد و اگر حوثی ها می خواستند ناوشکن آمریکایی را مورد هدف قرار دهند در اولین حمله این ناوچه را به تلی از آهن پاره تبدیل می کردند و نیازی به موشک پراکنی های بعدی نبود.

البته در راستای همین بهانه تراشی ها بی بی سی فارسی از اقدامات نظامی آمریکا در جهت اعلام جنگ به یمنی ها خبر داد و نوشت :”نیروی دریایی آمریکا در واکنش به پرتاب چند فروند موشک به سوی یک ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ نزدیک سواحل یمن، سه ایستگاه رادار واقع در این سواحل را با موشک‌های کروز دریا به زمین هدف قرار داده و منهدم کرده است.”

2016-10-16_15-48-46

بی بی سی فارسی در جنگ یمن مانند کشور مطبوعش که وظیفه تامین بمب های ریخته شده بر سر کودکان یمنی را بر عهده دارد وظیفه دارد تا آماده سازی رسانه ای و فریب افکار عمومی را برای حمله تمام عیار آمریکا به شیعیان یمن را تامین نماید.

انتهای پیام/امپراتوری